Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Liturgiczne obchody 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II - 10 kwietnia

obchody, 5 rocznica śmierci, Jana Pawła II, 10 kwietnia 2010, papież

Liturgiczne obchody 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II - 10 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 30/03/2010; 14:57.
   


W tym roku rocznica śmierci Jana Pawła II wypada w Wielki Piątek. W związku z tym Msze św. z modlitwą o beatyfikację Papieża będą sprawowane 10 kwietnia, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Jan Paweł II

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest odprawiana Msza św. Piąta rocznica śmierci Jana Pawła II przypada właśnie w Wielki Piątek, 2 kwietnia. Z tego też względu np. w Warszawie Droga Krzyżowa odprawiana na ulicach miasta nawiąże do postaci Jana Pawła II. Będzie podczas niej adorowany krucyfiks, który Papież trzymał w dłoniach, uczestnicząc w ostatniej w swoim życiu Drodze Krzyżowej, w Wielki Piątek, 25 marca 2005 roku. Procesja tradycyjnie wyruszy spod kościoła akademickiego św. Anny.

Liturgiczne obchody 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II będą - decyzją Episkopatu - sprawowane w sobotę, 10 kwietnia. Jest to wigilia Niedzieli Miłosierdzia Bożego, którą dla całego Kościoła ustanowił Jan Paweł II, wypełniając wolę Jezusa przekazaną w objawieniach s. Faustynie Kowalskiej. W wielu miejscach będą w tym dniu sprawowane Msze św. z modlitwą o beatyfikację Papieża.

W kwietniu rozpocznie się przygotowanie do uroczystości beatyfikacyjnych Papieża. W każdą drugą niedzielę miesiąca wierni będą powracać do nauczania Jana Pawła II. Idea i kolejne etapy tego duchowego przygotowania zostaną przybliżone 25 marca podczas konferencji prasowej w Warszawie.

(md/jk © Biuro Prasowe KEP 2010)
Stronę wyświetlano 4426 razy
od 30 marca 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.