Szukaj w serwisie:
• Dziś jest: piątek, 25 maja 2018r. Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban
Św. Kamil de Lellis - rocznica Urodzin założyciela Zakonu Kamilianów; Dzień Kamiliańskich Męczenników Miłości; Urodziny obchodzi: Br. Robert Kukułka; Rocznica święceń: O. Mirosław Szwajnoch (1996), O. Daniel Czasz (2011), O. Rafał Szamsza (2011), O. Jacek Burdzy (2011)Ustaw jako stronę startową... Wyślij do nas e-mail'aDodaj stronę do ulubionych...

O. Jan Szubiński OSCam.

Jan Szubiński Urodził się 3 lipca 1971 roku w Tarnowskich Górach i jest naszym parafianinem. Obok rodziców Ryszarda i Marii ma jeszcze młodszą siostrę Małgorzatę.

Swoją edukację rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnowskich Górach. Po ukończeniu "podstawówki" kontynuował naukę w Zespole Szkół Mechaniczno Elektrycznych, w Technikum Mechanicznym. Po zdaniu matury przez prawie rok studiował na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Po roku przerwał studia i wstąpił do zakonu OO. Kamilianów.

W 1992 roku odbył roczny Nowicjat w Taciszowie k/ Gliwic. Po ukończeniu Nowicjatu w 1993 roku złożył swoje pierwsze śluby zakonne i rozpoczął 6-letnie studia filozoficzno - teologiczne na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. W 1997 roku złożył śluby wieczyste w Domu Zakonnym w Zabrzu.

W maju 1998 roku przyjął święcenia diakonatu z rąk Jego Ekscelencji Ks. Bp Stanisława Kędziory - Sufragana diecezji warszawsko - praskiej w kościele seminaryjnym p.w. Wniebowzięcia NMP w Warszawie. Studia ukończył w maju 1999 roku uzyskując stopień magistra teologii.

Święcenia kapłańskie przyjął w dniu 29 maja 1999 roku w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie z rąk Jego Eminencji Ks. kard. Józefa Glempa Metropolity Warszawskiego Prymasa Polski.

Dziś z woli Bożej jest kapłanem Zakonu OO. Kamilianów Prowincji Polskiej. Obecnie przebywa w Łomiankach k/Warszawy.

Stronę wyświetlano 4285 razy
od 10 czerwca 2004 roku.
2001-2005 (C) Kamilianie & KG.